Úvodní stránka > Ze života v obci 2012/2013 smazat > květen

květen

HODY v Ivani 2012

Letošní hodové oslavy byly obohaceny o dvě události, které se nestávají každý rok. Předně se podařilo rozšířit vybavení SDH Ivaň o zásahové vozidlo. Po skončení hodové mše svaté obětované za živé a zemřelé členy SDH proběhlo před místní kaplí slavnostní požehnání tohoto
vozu, který místní hasiči pro tuto příležitost náležitě nablýskali a připravili. I když to byl jen krátký obřad, tak pro hasiče i pro nás ostatní měl velký symbolický význam. Druhou ještě větší událostí bylo otevření opravené budovy na místním hřišti. Pomyslné otevření budovy a její předání do užívání obyvatelům obce proběhlo krátce po deváté hodině přestřižením pásky.

Tohoto úkolu se ctí zhostila paní Tereza Hozmanová a její dvě malé asistentky Petra Cetkovská a Barborka Smolková. Po slavnostním otevření už nic nebránilo hromadné prohlídce budovy. A bylo se opravdu na co dívat. Vždyť mnozí, kteří tu byli naposled na hody před rokem nechtěli věřit vlastním očím, že se jedná o stejný areál.
Stejně jako loni pak následovalo fotbalové utkání starých pánů Ivaň – Pivín, prokládané vystoupením dětí z MŠ a TJ Sokol Tovačov. Bylo vidět, že děti a všichni kdo se přípravě vystoupení podíleli, odvedli pořádný kus práce, což ostatně početné publikum ocenilo bouřlivým potleskem. U příležitosti otevření
budovy zorganizoval Obecní úřad Ivaň ještě odpolední program, na kterém zahrála a zazpívala dechovka „ VĚROVANKA“. Posezení s dechovkou bylo příjemným zpestřením svátečního odpoledne a bylo ne málo těch kdo tuto příležitost využili k tanci i když jen na velmi improvizovaném parketu. Po celou dobu oslav bylo zajištěno také vydatné občerstvení, i když pravdou je, že jedno výdejové místo na nápoje při takovém množství lidí je asi málo. Nicméně i s tím se počítá. Po opravě „starého“ stánku vznikne možnost otevření druhého výdejního místa a tak se podobným problémům s dlouhým čekáním jistě podaří předejít. Za obecní úřad i za  ostatní pořadatele chci poděkovat všem za účast na hodových oslavách a těším se na další, věřím, že stejně vydařená  setkání.

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU IVAŇ 2012

Po dlouhých letech byl pro rok 2012 vybrán za pořadatele okrskové soutěže v požárním
sportu, Sbor dobrovolných hasičů v Ivani. Datum konání bylo stanovena na 19. května 2012.   Z devíti sborů, které patří do 13-tého okrsku, přijela soutěžit družstva z Čelčic, Čehovic, Hrubčic a Skalky. Samozřejmě nechybělo domácí družstvo mužů a letos také nově, družstvo žen, které soutěžilo s družtvem žen z Bedihoště. Je škoda že pouze z Čelčic přijelo družstvo mladších žáků,  které na okrskové soutěži předvedlo své dovednosti.

V letošním ročníku okrskové soutěže se soutěž skládala ze tří částí. První částí byla štafeta na 4 x 100 metrů s překážkami. Druhou částí soutěže byl běh jednotlivců na 100 metrů s překážkami.
Třetí částí soutěže byl požární útok. Pro konečné umístění družstev byl rozhodující součet časů ze štafety na 4 x 100 metrů s překážkami a požárního útoku. V kategorii mužů se jako první
umístilo družstvo SDH Čelčice, na druhém místě bylo družstvo SDH Hrubčice a na třetím místě družstvo SDH Skalka. Družstvo domácího SDH Ivaň se umístilo na pěkném čtvrtém místě.  V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo SDH Bedihošť a na druhém místě s těsným rozdílem družstvo žen SDH Ivaň, které se účastnilo první soutěže po svém vzniku.

V soutěži jednotlivců na 100 metrů s překážkami se na prvním místě umístil Michal Šmíd z
SDH Ivaň,  druhé místo obsadil Michal Skulník z SDH Hrubčice a na třetím místě doběhl David Buchta z SDH Ivaň.  Za tak krásné umístění, patří našim členům srdečná gratulace.

Jako zázemí pro závodníky i pořadatele posloužila nově zrekonstuovaná budova šaten na hřišti v
Ivani. Na sportovní výkony závodníku se přišlo v krásném počasí podívat mnoho obyvatel naší obce, kterým chci poděkovat za podporu domácích družstev a hasičského sportu. V neposlední řadě chci poděkovat sponzorům, kteří pomohli pomocí, finančními prostředky a cenami pro soutěžní družstva. Jsou to : Stanislav Navrátil, Pizzerie ELA Tovačov paní Dvořákové,  Českomoravské štěrkovny Tovačov zastoupené paní Ilonou Buchtovou, Restaurace u Floriánka Ivaň, společnost Hasaha Přerov a v neposlední řadě Olina Dubanská. Všem jmenovaným
patří náš velký dík.

26. 6. Adriana