Úvodní stránka > Ze života v obci 2012/2013 smazat > listopad

Slavnost na sv. Martina

V listopadu na 11.11.2012 připadly již tradiční dýňové slavnosti svatého Martina. Opět proběhla ve spolupráci s rodiči výstava dýní, spojená s lampionovým průvodem. Děti v MŠ i s rodiči doma vydlabávaly dýně, kterými pak ozdobily prostory na travnatých plochách před kapličkou. Za svou fantazii se děti rozhodně nemusely stydět  a rodičům správně radily jak společně vytvořit např. piráta, kočku, pavouka, housenku a další stvoření. Zahájení akce proběhlo jako každý rok v 17,00 hod. srazem účastníků na konci ulice ve Vrbí. U obecního úřadu jsme si všichni prohlédli vojáka Martina na bílém koni. Pan Podzim předal vládu paní Zimě a pak všechny děti odměnil perníčkem. Lampionový průvod poté pokračoval dál kolem rozsvícených dýní ke kapličce, kde ho děti zakončily pásmem písniček a koled.

Posezení se seniory

Jako každým rokem, tak i letos obecní zastupitelstvo nezapomnělo na naše spoluobčany, kteří mají ve svých občanských průkazech vyznačeno datum narození s poněkud dřívějším datem.  Na pátek 23. 11. bylo pro ně ve společenské místnosti Mateřské školy připraveno tradiční posezení.  O zahájení a navození té správné uvolněné atmosféry se postaraly děti z MŠ.  Paní učitelky s nimi secvičily asi 20-ti minutové vystoupení, které jistě potěšilo všechny přítomné. Následně po dětech z MŠ předvedly své umění také ty odrostlejší. Tyto děti ze ZUŠ Tovačov a ZUŠ Klenovice pod vedením Hany Cetkovské předvedli krátké pásmo písní a koled. Po tomto duchovním zážitku bylo pro všechny přítomné připraveno malé občerstvení. O dobrou náladu se v průběhu večera staral pan Šmída se svým kolegou ze Seloutek. Přesto že se letos hrálo především k poslechu, tak po celý večer panovala příjemná a hlavně veselá nálada, které je v dnešní složité době tolik zapotřebí.

24. 10. Nina

Zítra: Beáta