Úvodní stránka > Ze života v obci 2012/2013 smazat > prosinec

prosinec

Mikulášování

Rozsvěcení vánočních stromů v našich městech a vesnicích natrvalo pevně zakotvilo na první adventní neděli. A tak tomu je i v Ivani. Snažíme se udělat tuto první adventní neděli příjemnou, zastavit se v tom předvánočním spěchu a připomenout si některé tradice, které se s časem Vánoc pojí. I letos děti mohly pouštět lodičky z ořechů, psát dopis Ježíškovi či kreslit přání na vánoční řetěz. Svá tajná přání jsme pak nově mohli „posvětit“ zvoněním na krásné zvoničce či si zamotat svoji medovou svíčku.

Živý Betlém

Ve čtvrtek 20. prosince si děti z MŠ pod vedením paní učitelek opět připravily vánoční pásmo Živý Betlém. Srdíčka maminek zaplesala, když viděly své děti v barevných kostýmech Panny Marie, Josefa, Hvězdy betlémské, tří králů nebo třpytivých andílků a roztomilých pasáčků. Děti nám zahrály Ježíškův příběh tak, jak ho všichni známe podmalovaný melodiemi českých koled.

20. 8. Bernard

Zítra: Johana