Drobečková navigace

Úvodní stránka > Ze života v obci 2012/2013 smazat > březen

březen

Brigáda 3.3. a 10.3. 2012

První dvě březnové soboty se ivanští dobrovolníci sešli na místním hřišti, aby dokončili průklest a úpravu svahů. Svou prací pokračovali v úklidu hřiště, který jsme společnými silami začali v neděli  26.2. 2012.

V sobotu 3.3. 2012, kolem osmé ráno, se nás na hřišti sešlo deset -  Jiří Fajstl st., Zdeněk Fritz, Marek Smolka, František Prášil, Marek Fildán, Oldřich Vašut, Marek Slezák, Jaroslav Žoch, Petr Hájek a Petr Cetkovský. Na první pohled by se mohlo zdát, že nás bylo poněkud méně než posledně, ale to bylo způsobeno tím, že na sobotu byla také svolána brigáda zaměřená na sběr odpadků v příkopech kolem cest a na volných obecních prostranstvích. Sběr odpadků již tradičně každé jaro zajišťuje Myslivecké sdružení Ivaň.

Jarního úklidu se za myslivecké sdružení zúčastnili - Jiří Fajstl ml., František Hájek, Jan Hopan, Jan Radič a Petr Svačina ml. Pracovní

síly se tedy rozdělily na dvě skupiny, což bylo v konečném důsledku jen ku prospěchu věci.Pro likvidaci posbíraných papírů a odpadků byl využit oheň na hřišti, kde se pálily vyřezané křoviny. Po té co se obě skupiny spojily, přišel čas také na menší posezení s občerstvením. Po krátkém odpočinku a posilnění jsme pak společně dokončili hrubý úklid na svazích kolem hřiště a krátce po druhé hodině odpolední bylo hotovo. Na příští sobotu 3.3. 2012 zůstala už více méně lehčí práce v podobě dočištění svahů a jejich vyhrabání.  Tohoto úkolu se  zhostily především nové členky SDH Ivaň.

Jmenovitě Jolana Kardošová, Helena Vaculíková, Marie Hanečková, Petra Kuptíková a Jarmila Křesťanová. Pomocnou a ochrannou ruku nad nimi drželi tradiční účastníci brigád – Smolka, Fajstl, Cetkovský a Hájek P. Ne snad, že by v SDH  nebylo dostatek chlapů, ale ti hájili čest našich barev na cvičení v Hamrech, tudíž se tentokrát nemohli zúčastnit. Myslím, že si všichni zainteresovaní na úklidových pracech zaslouží poděkování a především pochvalu za dobře odvedenou práci, protože naše hřiště už hezkých pár let nevypadalo tak upraveně jako nyní. Nezbývá než si přát aby se i v budoucnu vždy našli pracovití a ochotní lidé, kterým není zatěžko přiložit ruku k dílu a svým dílem tak přispět k udržování a zvelebování prostředí v naší obci. 

 

 

 

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Rozhlas

Pokud jste neslyšeli dnešní rozhlas hlášení na telefonu: 799 990 031

Indiánské odp.2018

indianske odpoledne.jpg


Seznam lékařů

NavstevaLekare.cz Logo.jpg

 

planujvylety.cz

Obec Ivaň