Fulltextové vyhledávání

září

I. ivaňský sedmiboj

                      Druhou zářijovou sobotu proběhlo na ivaňském stadionu zajímavé rodinné sportovní klání. Občanské sdružení Eywan 2010 připravilo pro účastníky všech věkových kategorií od dětí až po rodiče či prarodiče vskutku netradiční rodinný sedmiboj, jehož původní myšlenkou bylo oslavit 20-ti leté výročí získání zlaté olympijské medaile v desetiboji v Barceloně ivaňským rodákem Robertem Změlíkem.

       

Za ideálního počasí se registrovalo celkem 112 účastníků – 23 v kategorii muži, 27 žen, 10 dětí ve věku 10 – 12 let, 23 dětí ve věku 7 – 9 let a 27 dětí v kategorii nejmenších. A co to bylo za netradiční disciplíny? Sprint na 50 resp. 30 m – pro muže ale s naloženými stavebními kolečky!; trojskok z místa; zvedání 50kg činky (bench press) pro muže (pro ženy 20kg), pro děti sedy lehy, případně dřepy pro nejmenší; dále běh pod překážkami; sprint do prudkého kopce; skok do výšky (pro nejmenší přes překážky) a hod kládou pro muže, koulí pro ženy a holínkou pro děti. Ačkoliv méně tradiční disciplíny zpočátku mohly svádět pouze ke sportování s nadsázkou a legrací, záhy se z 1. ivaňského sedmiboje stalo opravdové sportovní klání, do kterého všichni účastníci – malí i velcí – dávali vše.

               

V dětské kategorii do 6 let vyhrál Zdenda Blahošek z Kralic, druhé a třetí místo získali ivaňáci Kristýna Šťotová a Honzík Hozman. Kategorii 7-9 let vyhrál Vojta Pospíchal z Kralic, před „naším“ Dominikem Navrátilem a Davidem Bělkou z Přerova. V nejstarší dětské kategorii 10-12 let zvítězil opět kraličák Jarda Pospíchal před ivaňáky Ivanem Lepičem a Ondrou Kroupou. Kategorii žen ovládla Olga Čechmánková před Ivou Zavadilovou, obě z Tovačova, třetí byla Tamara Holíková z Žešova. V kategorii mužů zlato jen těsně získal Petr Cetkovský před Markem Smolkou, třetí byl Petr Vrana z Tovačova. Putovní pohár pro nejúspěšnější vesnici pak získala Ivaň se 7 medailemi.

             

Naším cílem bylo zapojit do soutěžení celé rodiny, nejen děti. Vytrhnout rodiče z odpolední siesty či nekonečných prací kolem domu a dát jim příležitost prožít si soutěžení se svými dětmi. Proto byly kromě medailí a odměn pro 3 nejlepší v každé kategorii připraveny i hlavní ceny - ceny rodinné. Ty mohly vyhrát pouze rodiny, ve kterých rodiče sportovali se svými dětmi. A výhry stály za to – let helikoptérou nad Ivaní, vstupenky do aquaparků a velký nafukovací kajak.